Hydrolift F29 - 496 Mag HO från 2008

Såld! {AdFinanceCost}:-/månad

  • Stockholm
  • Daycruiser
  • Mercruiser 496 Mag HO, 2008
  • Begagnad
  • Glasfiber
  • Modellår: 2001
  • 8,90 m x 2,49 m
  • Motortyp: Inombordare

Om båten

Visas vid vår brygga på Bullandö Marina. Välkommen på visning eller ring 08-57145120 för mer information.

Fler bilder på www.stockholmmarin.se

Hydrolift F29 - 496 Mag HO från 2008
Otroligt cool båt som tål allt köras i alla väder. Det v-bottnade skrovet ger båten bra stabilitet i vågor och den blir optimal för att framföras i höga farter. Den stora V8:an på 425 hk ger båten ett härligt muller och en topphastighet på runt 55 knop, behaglig marschfart ca 40 knop. 

Båten är utrustad med bl.a.
helkapell/körkapell, nytt hamnkapell (silvergrått), toalett, stereo, rostfritt ankare, teakdurk, bord, garmin plotter, kylbox, dush på badbrygga m.m. 

Vi hjälper dig att förverkliga dina båtdrömmar genom förmånlig finansiering och försäkring till marknadens bästa villkor.

Med reservation för felskrivning i annonsen.


Användning


Motorfakta

  • Motor Mercruiser 496 Mag HO
  • Årsmodell, motor2008
  • MotortypInombordare
  • Effekt (hk)425
  • DrivmedelBensin
  • KylningSötvatten
Att låna kostar pengar
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.

Utrustning


Karta


Försäkring

Vi hjälper dig gärna att försäkra båten hos:

    {AdInsurances}

Finansiering

Vi hjälper dig gärna att finansiera båten.

  • Såld!Kontantpris
  • {AdFinanceCost}/månad*Månadskostnad

* Månadskostnaden beräknad på {AdFinanceCostMonth} mån, 20% kontant och {AdFinanceCostRate} ränta.

Partnerbank

Genom oss kan du finansiera båten hos:

    {AdBanners}