Aquador 25 WAE - VP D6-350 - 2007
799 000:- 5 377:-/månad
- Stockholm
- Walkaround
- Volvo Penta D6-350, 2007
- Begagnad
- Glasfiber
- Modellår: 2007
- 7,70 m x 2,85 m
- Motortyp: Inombordare
Om båten
Visas på våran försäljningsbrygga på Bullandö Marina. Ring 08-57145120 eller mejla vid intresse.
Mycket fin Aquador 25 WAE med helt rätt motor, Volvo Penta D6-350. Utrustad med bl.a. ankarspel och värmare.
Välutvecklad och genomtänkt båtmodell som är snygg och som även erbjuder flexibel användning med gott om utrymme och smarta lösningar.
25 WAE har snurrbara stolar och en justerbar aktersoffa som gör det möjligt att sitta 5 personer runt det fina teakbordet.
Skjuter man bak soffan och tar bort bordet så maximerar man ytan i sittbrunnen som blir ett mindre dansgolv.
Bogpropeller för enkel manövrering i hamn. Automatiska trimplan som gör jobbet åt dig och ger dig mer tid till att njuta av skärgården under färd.
Midcabin för två personer samt dubbelbädd i förpiken gör att man sover 4 personer bekvämt. Inne i ruffen har du även toalett i separat rum med handfat och 220 uttag vid landströmsanslutmning. Wallasspis med två hällar.
Nya batterier 2021. Av nuvarande ägare är motorn årligen servad av auktoriserad verkstad med full dokumentation.
Båten går otroligt bra, ca 26-28 knop marschfart och toppfart runt 40 knop.
Båten är utrustad med bl.a.
Ankarspel
Garmin 4008 plotter
Bogpropeller
Värmare
Tampar
Fendrar
Dieselspis
Kylskåp
Varmvattenberederare
Vattentoalett
Sökarljus
Automatiska trimplan
Landströmsanläggning
Solcellspanel
Helkapell
m.m.
Kanonfin walkaround med nyfixad teak.
Välkomna till våran försäljningsbrygga på Bullandö Marina för att se båten.
Fler bilder kommer!
Vi hjälper dig att förverkliga din båtdröm via förmånlig finansiering och försäkring till marknadens bästa villkor på denna båt!
Med reservation för felskrivning.
Användning
- Passagerare8
- Sovplatser4
- KylskåpKylskåp
- DuschUte
- WCVattentoalett
Motorfakta
- MotorVolvo Penta D6-350
- Årsmodell, motor2007
- MotortypInombordare
- Effekt (hk)350
- DrivmedelDiesel
- KylningSötvatten
- Gångtimmar595
- Rek motor (hk)260 - 350