Samon 340 Fly-2001

Såld! {AdFinanceCost}:-/månad

  • Stockholm
  • Flybridge
  • Volvo Penta KAD 44
  • Begagnad
  • Glasfiber
  • Modellår: 2001
  • 10,50 m x 3,55 m
  • Motortyp: Inombordare

Om båten

Visas vid vår brygga på Bullandö marina . Välkommen. 

 Samon 340 flybridge-2001 med Volvo Penta KAD 44 edc med elektroniska reglage. Kcr box med 310 hk. Duopropp drev. 280 gångtimmar. Ankarspel bak, bogproppeller, 2 lågig gasolspis. Ugn. Varmt och kallt vatten. Kylskåp. Landström med laddare. Elektrisk toalett med tank och sugtömning. Stor midcabin 2x2 m med egen dörr. Stor förpik med 2 kojer. Stor rymlig salong med 6 platser. 

 

Akterdäck där det går att ställa upp bord och stolar. Skjutdörrar i glas. Badbrygga med badstege. Stor flybridge där man kan lägga ut dynor. Oerhört rymlig båt med mkt sociala ytor. Båten är svenskbyggd och är ritad av skaparen till Forbina båtar. Påminner mkt om Nidelv 30 som är förlängd. Båten har en marschfart om ca 20 knop och toppar 24.

Vi hjälper dig att finansiera och försäkra din båt till marknadens bästa villkor.

Med reservation för felskrivning. 

 

 

 


Användning

  • Passagerare8
  • Sovplatser4
  • KylskåpKylskåp
  • WCVattentoalett

Motorfakta

  • Motor Volvo Penta KAD 44
  • MotortypInombordare
  • Effekt (hk)310
  • DrivmedelDiesel
  • KylningSötvatten
  • Gångtimmar280
Att låna kostar pengar
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.

Utrustning


Karta


Försäkring

Vi hjälper dig gärna att försäkra båten hos:


Finansiering

Vi hjälper dig gärna att finansiera båten.

  • Såld!Kontantpris
  • {AdFinanceCost}/månad*Månadskostnad

* Månadskostnaden beräknad på {AdFinanceCostMonth} mån, 20% kontant och {AdFinanceCostRate} ränta.

Partnerbank

Genom oss kan du finansiera båten hos: