Ryds 510 GTI, Mercury 75hk Optimax -2007

Såld! {AdFinanceCost}:-/månad

  • Stockholm
  • Styrpulpet
  • Mercury Optimax, 2007
  • Begagnad
  • Glasfiber
  • Modellår: 2007
  • 5,10 m x 2,20 m
  • Motortyp: Utombordare

Om båten

Visas vid vår försäljningsbrygga på Bullandö Marina. Välkommen på visning eller ring 08-57145120 för mer info. 

Fler bilder finns på vår hemsida www.stockholmmarin.se

Ryds 510 GTI -2007, Mercury 75hk optimax -2007. 

Båten har endast 1 ägare sedan ny och med fullstämplad servicebok. Gångtid ca 135h.

Båten är utrustad med Garmin GPS, Lanternor, Självläsade sittbrunn, Nytt kapell över pulpeten, bottenmålad, Nyservad med nya tändstift -18 och impeller bytt -16, Securemarkmärkt, Dubbla trycktankar, Badstege, mm.

Ryds 510 GTI är en trevlig styrpulpet med styrkonsolen förskjuten till styrbord vilket gör att man kan sitta 2 personer skyddad bakom vindrutan, och ändå ha en fri och enkel passage till badbryggan.  

Vi hjälper dig att förverkliga din båtdröm via förmånlig finansiering och försäkring till marknadens bästa villkor. 

Med reservaton för felskrivning i annonsen.


Användning

  • Passagerare6

Motorfakta

  • Motor Mercury Optimax
  • Årsmodell, motor2007
  • MotortypUtombordare
  • Effekt (hk)75
  • DrivmedelBensin
  • KylningSjövatten
  • Gångtimmar135
Att låna kostar pengar
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.

Utrustning


Karta


Försäkring

Vi hjälper dig gärna att försäkra båten hos:


Finansiering

Vi hjälper dig gärna att finansiera båten.

  • Såld!Kontantpris
  • {AdFinanceCost}/månad*Månadskostnad

* Månadskostnaden beräknad på {AdFinanceCostMonth} mån, 20% kontant och {AdFinanceCostRate} ränta.

Partnerbank

Genom oss kan du finansiera båten hos: