Arkipelag 20 -2007

159 000:- 1 409:-/månad

  • Stockholm
  • Styrpulpet
  • Suzuki DF 140, 2007
  • Begagnad
  • Glasfiber
  • Modellår: 2007
  • 6,00 m x 2,40 m
  • Motortyp: Utombordare

Om båten

Visas vid vår brygga på Bullandö Marina. Välkommen på visning eller ring 08-57145120 för mer information. 

Fler bilder på www.stockholmmarin.se

Arkipelag 20 -2007. Suzuki DF 140 hk -2007. Endast 180 gångtimmar sedan ny. Motorn är precis servad av auktoriserad verkstad med oljor och filter och impeller.

Båten är utrustad med: full dynsats i hela båten, bord, hydralstyrning, badstege, lanternor, överdrag till pulpeten. Förtöjningsutrustning mm.

En mycket stabil och rymlig styrpulpetbåt med plats för 8 personer. Självlänsande båt. Gott om stuvutrymmen.

Marschfart på 21-27 knop och toppfart på närmare 34 knop.

Har du funderat på en Yamarin eller Finnmaster så kan det här vara ett mycket bra alternativ.

Vi hjälper dig att förverkliga dina båtdrömmar genom förmånlig finansiering  och försäkring till marknadens bästa villkor.

Med reservation för felskrivning i annonsen.


Användning


Motorfakta

  • Motor Suzuki DF 140
  • Årsmodell, motor2007
  • MotortypUtombordare
  • Effekt (hk)140
  • DrivmedelBensin
  • KylningInte relevant
  • Gångtimmar180
Att låna kostar pengar
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.

Utrustning


Karta


Försäkring

Vi hjälper dig gärna att försäkra båten hos:


Finansiering

Vi hjälper dig gärna att finansiera båten.

  • 159 000:-Kontantpris
  • 1 409/månad*Månadskostnad

* Månadskostnaden beräknad på 120 mån, 20% kontant och 5.95 ränta.

Partnerbank

Genom oss kan du finansiera båten hos: