Aquador 22 HT -1996. HÖSTKAMPANJ
199 000:- 1 375:-/månad
- Stockholm
- Hardtop
- Volvo Penta 4,3 GL, 1996
- Begagnad
- Glasfiber
- Modellår: 1996
- 6,82 m x 2,50 m
- Motortyp: Inombordare
Om båten
Utförsäljning av denna båt!
Endast mellan 6-22 september gäller detta höstpris.
Ordinarie pris på denna båt: 219 000 nu 199 000 Sek!
Visas vid vår brygga på Bullandö Marina. Välkommen på visning eller ring 08-57145120 för mer information.
Fler bilder på www.stockholmmarin.se
Aquador 22 HT -1996. Volvo Penta 4,3 GL.
Båten är utrustad med: 2-lågig gasolspis, färskvatten med diskho, vattentoalett med sugtömning, Garmin 720, stereo (osäker funktion), teakdurkar invändigt och äkta teak på badbrygga och på fördäck. Fint kapell. Trimplan. Sökarljus.
En Aquador 22 HT i mycket gott skick med hänsyn till åldern. Fina dynor i hela båten. Kapellt i ok skick. Aktersoffan görs lätt om till en solbädd eller 2 extrakojer. Dubbla bord finns.
Servad senaste åren av Brohäll Marin. Bälgar -2019. Ny startmotor. Viss dokumenation finns.
Lätt att komma i och ur båten genom öppningsbar dörr både fram och bak samt stor härlig taklucka för att få den härliga öppna känslan.
Båten har en marschfart på ca 22-25 knop och toppar ca 30 knop.
Vi hjälper dig att förverkliga dina båtdrömmar genom förmånlig finansiering och försäkring till marknadens bästa villkor.
Med reservation för felskrivning i annonsen.
Användning
- Passagerare8
- Sovplatser2
- WCVattentoalett
Motorfakta
- Motor Volvo Penta 4,3 GL
- Årsmodell, motor1996
- MotortypInombordare
- Effekt (hk)190
- DrivmedelBensin
- KylningInte relevant