Aquador 26 HT-1999. HÖSTKAMPANJ

529 000:- 3 560:-/månad

  • Stockholm
  • Hardtop
  • Volvo Penta KAD 44, 1999
  • Begagnad
  • Glasfiber
  • Modellår: 1999
  • 8,25 m x 3,05 m
  • Motortyp: Inombordare

Om båten

Utförsäljning av denna båt!
Endast mellan 6-22 september gäller detta höstpris.
Ordinarie pris på denna båt: 569 000 nu 529 000 Sek!

Visas vid vår brygga på Bullandö Marina. Välkommen på visning eller ring 08-57145120 för mer information. 

Mer bilder på www.stockholmmarin.se

Aquador 26 HT-1999. Volvo Penta KAD 44 . Volvo Penta Dp drev. Ca 900gångtimmar. Genomgången för över 100 000 kr inför denna säsong med ny kompressor, ny bogpropeller m.m. Dokument finns. 

En rymlig och fin Ht båt med gott om förvaringsutrymmen och sociala ytor. Båten är bäddbar ute i sittbrunnen eller som solbädd. 4-5 kojplatser. Invändigt är den luftig och stor. Riktig vattentoalett. Stickkoj i förpik. Öppning i fören gör det enkelt vid tilläggning. 

Båten är utrustad med:

Ny Bogproppeller -2019 , Nytt peke -2016, Elektriskt ankarspel i aktern, Wallasvärmare, gångvärme, 2-lågig wallasspis, kylskåp, stereo, Garmin 720 gps, elektrisk sökarljus, trimplan, landström med laddare och 220 volts uttag, Solcellsladdning, varmt och kallt vatten. Dusch på badbrygga. Sjövatten pump i köket. Äkta solid teak i sittbrunnen och även teak på badbrygga och på skarndäck. nyare kapell och omklädda dynor i sittbrunnen och i ruffen. Förarstol i originaltyg. Vattentolaett med tank och sugtömning. 2 st nya startbatterier-2017. Bälg bytt -2017 och servad varje år med oljor och filter samt impellerbyte vid jämna mellanrum. 

Vi hjälper dig att förverkliga dina båtdrömmar genom förmånlig finansiering av denna båt och att försäkra den till marknadens bästa villkor. 

Med reservation för felskrivning.


Användning

  • Passagerare8
  • Sovplatser4
  • KylskåpKylskåp
  • DuschUte
  • WCVattentoalett

Motorfakta

  • Motor Volvo Penta KAD 44
  • Årsmodell, motor1999
  • MotortypInombordare
  • Effekt (hk)260
  • DrivmedelDiesel
  • KylningSötvatten
  • Gångtimmar900
  • Rek motor (hk)260
Att låna kostar pengar
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.

Utrustning


Karta


Försäkring

Vi hjälper dig gärna att försäkra båten hos:


Finansiering

Vi hjälper dig gärna att finansiera båten.

  • 529 000:-Kontantpris
  • 3 560/månad*Månadskostnad

* Månadskostnaden beräknad på 180 mån, 20% kontant och 5.95 ränta.

Partnerbank

Genom oss kan du finansiera båten hos: